زمینه فعالیت

شركت سهامی خاص صنعتی ماهیار در سال ١٣٣٦، با سرمایه گذاری بخش خصوصی تاسیس گردید.

الف- بخش تولید نیرو:
تولید نیرو قدیمی ترین شاخه فعالیت شركت ماهیار است. نیروگاه های دیزلی كه تجهیزات آنها توسط این شركت تأمین و نصب گردیده به بیش از هفتاد واحد می رسد. نیروگاههای مزبور با جمع ظرفیت حدود 700 مگاوات شامل حدود 250 واحد دیزل سنگین مرلیس و بلاكستون با ظرفیت های 1500 الی 5000 كیلووات در اقصی نقاط كشور پراكنده و مشغول به كارند. این شركت از جهت ظرفیت نصب شده و تحت بهره برداری نیروگاه های دیزلی احداث شده در كشور حائز رتبه اول است.
هم اكنون تأمین دیزل ژنراتور با كاربری مختلف اضطراری و دائمی و در ظرفیت های مختلف و همچنین سرویس و تأمین قطعات و لوازم یدكی مولدهای دیزلی و ارائه خدمات فنی و مهندسی در خصوص ساخت و یا جابجائی نیروگاه های برق و بالاخره بازسازی و تعمیر قطعات یدكی اصلی موتورهای دیزلی با قدرت یك مگاوات و بالاتر از زمره فعالیت های بخش تولید نیرو شركت می باشد.

ب- بخش تبرید صنعتی:
بخش تبرید صنعتی شركت كه هم اكنون حدود 45 سال از عمر فعالیت آن می گذرد همزمان با ارائه كمپرسورهای برودتی صنعتی از نوع پیستونی Grasso ساخت كشور هلند در بازار ایران شروع به فعالیت نمود. احداث صدها سردخانه و كارخانه یخ در اقصاء‌ نقاط ایران با ظرفیت ذخیره سازی حدود یكصد هزار تن و تولید بیش از 6000 تن یخ در روز و همراه با فروش حدود 3000 كمپرسورهای برودتی با ظرفیت های مختلف از جمله كارنامه این بخش از فعالیت شركت را تشكیل می دهد.
همچنین بخش تبرید صنعتی شركت در زمینه عملیات مهندسی و مشاوره ای و ساخت تجهیزات و لوازم جانبی صنایع برودتی از جمله رسیور، كندانسور و اواپراتور و شاسی انواع كمپرسور و نیز تهیه كلیه لوازم یدكی، خدمات نصب، سرویس و تعمیرات كمپرسورهای گراسو فعالیت گسترده ای دارد.

ج- بخش خدمات بازرگانی:
بخش خدمات بازرگانی شركت به مثابه قلب فعالیت شركت بوده و به تدارك متمركز داخلی و خارجی ماشین آلات از جمله انواع مولدهای برق دیزلی و گازسوز و تابلوها و لوازم و ملحقات آن و كمپرسورهای برودتی پیستونی و پیچی (اسكرو) و انواع قطعات و لوازم یدكی مورد نیاز در صنایع تولید برق و برودتی اشتغال دارد. این بخش همواره سعی در شناسائی و انتخاب سازندگان یا توزیع كنندگان اصلی ماشین آلات و قطعات یدكی در داخل و یا خارج از كشور داشته كه مرغوبیت كالاهای مورد خریداری را با قیمت‌های مناسب قابل رقابت تضمین نماید. موجود نمودن حداقل كالای مورد نیاز در انبار شركت بمنظور تحویل بهنگام آن به متقاضیان از اهم سیاست اجرائی بخش خدمات بازرگانی شركت می باشد.

دانش فنی، نیروی انسانی متخصص و كارآزموده، امكانات اعتباری و بازرگانی گسترده، به همراه امكانات سخت افزاری این شركت شامل ٥٢٠٠ متر مربع انبار و كارگاه مجهز، زمینه مناسبی برای ارائه خدمات این شركت را فراهم نموده است.